Katedra psychologie PedF UK se podílí na projektu Time is Now, který je financový z programu Horizon 2020. Projekt vyústil ve vznik webové stránky ucimolgbt.cz.

Jedním z jeho dalších výstupů je publikace „Příběhy LGBT+ studujících: v rozmanitosti je síla“. Publikace přináší základní informace o tématu, ale zejména příběhy a rozhovory. Díky tomu může pomoci vyučujícím, aby získali větší vhled do zkušeností mladých lidí s rozmanitými genderovými identitami a sexuálními orientacemi.

Mladí LGBT+ lidé nejsou homogenní skupinou  naopak jsou velmi pestří z hlediska toho, co prožívají a co jim způsobuje potíže, zejména v souvislosti se školou. Nelze tedy dávat paušální rady a návody. Věříme ale, že seznámením s příběhy LGBT+ dospívajících a s pohledy lidí, kteří s nimi v různých kontextech pracují, se mohou vyučující a osoby ve školních poradenských pracovištích zcitlivět k tomu, aby lépe komunikovali s každým jednotlivým člověkem a jeho okolím.

Publikaci si můžete stáhnout zde: TimeIsNow_Publikace_2024

Stručná verze v angličtině je k dispozici zde: TimeIsNow_Stories_eng